BACAK ESTETİĞİ

BACAK ESTETİĞİ
BACAK ESTETİĞİ

BACAK ESTETİĞİ

Kaç Çeşit Bacak Estetiği Uygulaması Vardır?

Bacak estetik uygulamalarını Cerrahi ve Cerrahi Dışı olarak ikiye ayırabiliriz. Cerrahi Dışı uygulamalarda en sık başvurduğumuz yöntem, ofis şartlarında yapılabilen geçici dolgu uygulamalarıdır. Özellikle küçük boyutlardaki bacak kontür bozukluklarında dolgu uygulamaları tercih edilir. Cerrahi dışı yardımcı yöntemler ve cihazları da bacak güzelleştirmede kullanabiliriz. Fakat bu cihazların kalıcı bir çözüm olmadığını ve aralıklı uygulama yaptıkça daha iyi sonuç alınabildiğini hastayla paylaşmak şarttır.

Bacak Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

Genç hastalarda, bacaklardaki estetik olmayan görüntü bozuklukları için genelde lazer liposuction yeterlidir. Ancak yaşlı veya uzun süre aşırı kilolu olup çok miktarda kilo vermiş hastalardaki ileri düzeydeki bozukluklar için tek başına cerrahi uygulama yapılabilir veya cerrahi ve lazer liposuction birlikte uygulanabilir. Lazer Liposuction uygulanması, yapılacak cerrahi müdahalenin boyutunu azaltır. Cerrahi müdahale sarkmaya neden olan fazla dokuların çıkarılması ve dokuların yukarıya asılması-gerilmesi esasına dayanır. Hastaların gerçekçi beklentilerinin olması önemlidir. Hastalar cerrahinin risklerini ve olumsuzluklarını, izlerin yerleşimini, yara iyileşmesinin herkeste aynı olmadığını ve izlerin belirgin olabileceğini anlamış olması gerekmektedir.

Bacak Estetiğinde En Etkili Yöntem Hangisidir?

Bacak estetiğinde en büyük gelişme, 100 kadının 85 inde değişik şiddetlerde görülen sellülitin, tek seansta ve kalıcı olarak % 70-80 düzelten sellülit lazeri olan Cellulaze’dır. Sellülitin cerrahi tedavisinde, subsizyon denilen serbestleştirme yöntemi kullanılmış fakat bu yöntem de tek başına yeterli olmamıştır. Çünkü tek sorun fibröz bantların cildi çekmesi sonucu oluşan çöküntüler değildir. Aynı zamanda yağ fıtıklaşması ve ciltteki incelmeyi tedavi edecek yöntem de gerekmektedir.

Cellulaze

Sellülit tedavisinde, en son ve en etkili yöntem Cellulaze denen özel sellülit lazeridir. Cellulaze, tek seansta, özel bir dalga boyu ile sellülitli alanda hem fibröz bantları serbestleştirir, hem fıtıklaşmış yağ dokularını eritir ve hem de cildi sıkılaştırarak etki eden ayrıca portakal kabuğu ve ciltteki gamzeleri yok eden, minimal invaziv bir yöntemdir.

Cellulaze Lazeri Nasıl Uygulanır?

Cellulaze lazerinin kullanımında; hastanın uyutulmasına gerek kalmadan, sadece sellülitli alan uyuşturularak, çok küçük bir kesi ile cilt altına girilir ve özel bir dalga boyuna sahip lazer ile sellülite neden olan tüm etkenler tedavi edilir. Cellulaze’ı farklı kılan bir diğer özellik de; özel dizaynı sayesinde, lazer ışınını istenen alanlara verebilmesidir.

SONUÇ

Cellulaze’ın en büyük avantajı; Sellüliti tek seansta ve kalıcı bir şekilde tedavi etmesidir.