VELLASHAPE 3

VELLASHAPE 3
VELLASHAPE 3

Vella Shape III, vücut şekillendirme, bölgesel incelme ile selülit problemine karşı etkili bir çözüm sunar. Yağ dokularının görünümünü ve hacmini azaltmak için elōs teknolojisini vakum ve doku manipülasyonu ile birleştiren ilk ve tek teknolojidir.

VellaSHape III Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Hamilelik sonrasında oluşan sıkılaşma ve toparlama ihtiyacına başarılı çözümler sunar. Vücudun farklı bölgelerinde bulunan ve farklı nedenlerden kaynaklanan çatlakların görünümünde genel bir düzelme sağlar. Cilt gevşekliğinde ve hacminde bölgesel azalma, cildin yapısında genel iyileşme ve selülitli görünümde düzelme sağlar.

VellaSHape III Teknolojisi Nedir?

VelaShape III IR (kızıl ötesi), bi-polar RF (radyofrekans) ve vakumu birleştirerek hassas bir şekilde dokuyu sırasıyla 3mm ve 15mm derinlikte ısıtır. IR ve vakum eşliğinde RF teknolojilerinin birleşimi yağ hücrelerinin (adipositler), bunların çevrelerini saran fibröz septalı bağ dokusunun ve altındaki dermal kolajen fiberlerin derinlemesine ısıtılmasını sağlar. RF'in daha yüksek çıkış gücü sayesinde adipositlerin daha etkin ısıtılması sağlanır. Elektrotların optimal tasarımı ve vakumun eş anlı uygulanması ısının daha derine, daha hızlı bir şekilde nüfuz etmesini sağlar. 

Daha sonra bu; dolaşımın, lenfatik drenajı, hücre metabolizmasının hızını ve kolajen oluşumunu arttırır. Ayrıca bu fibroblast aktivitesini uyarır ve ekstraselüler matriks'de yeniden yapılanmaya neden olur.

VellaSHape lll Nasıl Uygulanır?

İşlem öncesi uygulamayı yapacak olan uzman sizden bir form doldurmanızı isteyecektir. Bu form, uzmanın sizin tıbbi geçmişiniz hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. Ardından rahat, konforlu bir seans geçirmeniz için cildinizin hassasiyet seviyesini ölçen bir test uygulanacaktır.  Tedaviye başlamadan hemen önce cildinizi korumak ve işlem sırasında rahat etmeniz için derinize özel bir sprey sıkılacaktır.  İşlem yapılacak bölgeye, o bölgeye uygun bir el aparatı yerleştirilecektir. Tüm cilt tipleri için mümkün olan en özelleştirilmiş etkiyi sağlamak ve rahat bir tedavi için duruma göre enerji arttırılabilir ya da azaltılabilir. Çoğu hasta işlemi sıcak bir derin doku masajına benzetmektedir.

FDA bu uygulamanın tüm cilt tipleri için uygun olduğunu ve herhangi istenmeyen bir etkinin söz konusu olmadığını onaylamıştır. Yapılan klinik çalışmalar ve araştırmalar da kısa ya da uzun vadede bir yan etkiye rastlanmadığını ortaya koyuyor.

Bir uygulama, tedavi edilen bölgeye ve kaç bölgenin tedavi edileceğine bağlı olarak, minimum 30 dakika maksimum 2 saat sürebilir.

VellaSHape lll Nasıl Etki Eder?

• Uygulamanın bir hafta arayla yapılması önerilir. Tedavi tamamlandıktan sonra da elde edilen sonucun kalıcılığını sağlamak için hastanın durumuna göre belli aralıklarla tedavi tekrarlanır. 
• Cilt gevşekliğinde ve hacminde bölgesel azalma sağlar. Cildin yapısında genel iyileşme ve selülitli görünümde düzelme gözlenir. 
• VellaShape tedavisinin etkinliği ve güvenirliği, çok sayıda klinik çalışma ve dünya çapında 5 milyondan fazla hasta üstünde yapılmış bağımsız tedavilerle kanıtlanmıştır.   
• Araştırmalar VelaShape III tedavisinin karın bölgesinde 2 santimden, uyluklarda ise yaklaşık 1.5 santimden daha fazla incelme sağladığını gösteriyor.
• Yeni doğum yapmış kadınlar üstünde yapılan bir çalışmada, hastaların tedavi edilen bölgelerinde ortalama %10 incelme gözlendi.