THERMILIFT UYGULAMASI

THERMILIFT UYGULAMASI

THERMILIFT

Henüz cerrahi bir müdahaleye hazır olmayan ve ameliyatsız, doğal sonuçlar isteyenlere yönelik uygulamayla  sıkılaşma ve lipoliz işlemleri tek seansta gerçekleştirilir.

Thermilift Nasıl Uygulanır?

Hem yüz hem de vücutta kullanılabilir. ThermiLift’in deri yüzeyinden uygulanan mevcut yöntemlerden en büyük farkı cilt yüzeyini etkilemeden, deri altına odaklanarak gerçekleştiriliyor olmasıdır. Çünkü cildin yüzeyinden uygulanan lazerler yukarıdan aşağı doğru inerken dokulara hasar verebilirken bu yöntemde ince uca sahip başlık cildin altına yerleştirilir. Ardından kontrollü termal enerji hedef dokuya uygulanarak küçültme, germe etkisi sağlanır. Şöyle düşünülebilir; bir odada ısının dengelenmesini istersek klimayı -5 dereceye çevirip “ne olacağına bakalım” demek yerine, ortam sıcaklığının kaç olmasını istiyorsak onu ayarlayıp bekleriz. Bu yöntem de aynı mantıkla çalışır. Hastaların yağ sorununu çözerken aynı zamanda lifting etkisiyle germe ve sıkılaşma ihtiyacını karşılar. Mevcut yöntemlerden en büyük farkı her iki soruna da aynı anda çözüm getiriyor olmasıdır.

Thermilift Nerelerde Etkilidir?

- Yüz, gıdı, boyun, göz çevresi, kol sarkması,
- karın bölgesinde yağlanma, sırt, basen, 
- popo kaldırma, vajina sıkılaşması, 
- koltuk altı terlemesi ve
- bayanlarda idrar kaçırmaya karşı etkilidir.

Uygulama Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Uygulama süresi bölgeye göre 40-60 dk. arasındadır. Lokal anestezi altında yapılan uygulamadan sonra 2 günlük sıkı kıyafet kullanımı (yüzde maske, vücutta korse) ardından hastalar; belirgin bir şişlik olmadan günlük hayatlarına devam edebilmektedirler. 

Birinci aydan sonra etkinliği belirgin olarak görülen Thermilift uygulamasında ciltte sıkılaşma ve kontürlerde belirginleşme 1 yıla kadar devam eder. Kalıcığı ise yaşlanmamızın devam etmesine bağlı olarak en az 2-3 yıl devam etmektedir.

Thermilift Kimlere Uygulanabilir?

Thermilift uygulaması; hamilelerle, kalp pili ve kulak implantları olan hastalar dışında herkese yapılabilmektedir.