ODAKLANMIŞ ULTRASON (ULTHERAPY)

ODAKLANMIŞ ULTRASON (ULTHERAPY)
ODAKLANMIŞ ULTRASON (ULTHERAPY)

BOYUN ve DEKOLTE BÖLGESİNDE EN YENİ VE EN ETKİLİ CERRAHİ DIŞI UYGULAMA

Ultherapy sisteminin diğer ameliyatsız yöntemlere göre en bariz üstünlüğü; odaklanmış ultrason (usg) enerjisiyle cildin alt katmanında bulunan SMAS zarını hedefleyerek, hem SMAS zarının sıkılaşmasını arttırmak hem de kollajen sistemini arttırma prensibi ile çalışmasıdır.

Neden Ultherapy?

Yüz gençleştirmede uygulanan yöntemleri cerrahi ve cerrahi dışı uygulamalar olarak ikiye ayırmalıyız. Cerrahi dışı uygulamaların çoğunda etkinlik cildimizin yüzeysel tabakasında kalmaktadır. Oysa ki yaşlanma sürecinin en önemli olayları cildimizin gevşemesi ve kırışıkların derinliğinde artmadır. Bu etkinin nedeni de; cildimizin hemen altında bulunan, yüz mimik kaslarımızı saran ve cildimize bağlanarak mimik kaslarımızın hareketiyle yüzümüzün hareketinin koordine olmasını sağlayan fibröz bir zar olan SMAS tabakasıdır. Yüz ve boyun germe operasyonlarında SMAS tabakasına yönelik işlemelerle SMAS zarının gerginliğini hedeflemekteyiz. Dolayısıyla cerrahi dışı yöntemlerden hiçbiri SMAS tabakasını etkileyemediği için sonuçlar yetersiz olmaktadır.

Ultherapy sisteminde; ultrason enerjisi direkt SMAS tabakasına odaklanarak SMAS tabakasının sıkılaşmasını sağlar. Odaklanmış ultrason enerjisinin yarattığı ısı, cildimizin temel yapı taşı olan kollajen sentezini arttırarak cildi sıkılaştırır.

Ultherapy için Kimler Uygundur?

Cildinde gevşeklik ve sarkma hiseden, cerrahi operasyon istemeyen tüm hastalar Ultherapy uygulaması için uygundur.

Ulthera Hangi Bölgelere Uygulanır?

Son yapılan klinik ve deneysel araştırmalarla birlikte Ultherapy uygulamasının etkinliğinin sadece yüz tedavisi ile sınırlı kalmadığını görmekteyiz. Ulthera’nın boyun ve dekolte bölgesindeki ince kırışıklıkları azaltmada ve sıkılaşmada da etkili olduğu FDA tarafından onaylanmıştır. Boyun ve dekolte bölgesi günümüzde tedavisi en zor alanlardandır. Ulthera’nın boyun ve dekolte bölgesinde özellikle ince kırışıklıklarda azalma ve cilt kalitesinde düzelme etkisi çok net gözlemlenir.

Uygulama Sonrası Hastayı Ne Bekliyor?

Uygulama sonrası, ciltte hafif bir kızarıklık meydana gelebilir ve bu kızarıklık da 1-2 saate kaybolur. Uygulama sonrası ortalama 60-90 gün sonrası fark edilebilir sonuçlar ortaya çıkar, ciltte sıkılaşma ve yüz konturlarında belirginleşme ortaya çıkar. Uygulamanın etkisi kalıcıdır.