GÖZ KAPAĞI

GÖZ KAPAĞI
GÖZ KAPAĞI

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ OPERASYONU (BLEFAROPLASTİ)

Göz ve çevresi, güzel yüz görünümünde çok önemli yer tutar. Yaşlanmanın ilk belirtileri göz ve ağız çevresinde başlar. İnsan ömrü uzadıkça bu operasyonların yapılma sıklığı da artmaktadır.

Kimler Bu Operasyon için Uygundur?

Blefaroplasti (Göz Kapağı Estetiği) göz kapaklarındaki fazla deriyi uzaklaştırarak kapaklardaki sarkmayı gideren bir operasyondur. Göz kapakları yaşlanma belirtilerinin erken başladığı bir bölgedir. Bu operasyon, fizik muayene sonucunda uygun görülen orta yaş ve üzeri erkek ve kadın tüm hastalara uygulanabilir.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası İzler Nerede Olur?

Üst göz kapakları kapak kıvrımından, alt göz kapakları ise kirpik altından kesilerek fazla dokular alınır. İzler üst gözkapağında katlantı yerinde, alt göz kapağında ise kirpiklerin altında olur.

Operasyon Süreci ve İyileşme Süresi Nasıldır?

Bu operasyonlar genelde hastane şartlarında ve lokal anestezi altında yapılır. Operasyon sonrası yaklaşık 7 gün şişlik ve morarma olabilir. Göz kapaklarının derisi çok ince olduğu için kanama ve morarma fazla olabilir ama iyileşme de bir o kadar hızlıdır. Yaklaşık 1 ay sonra izler ancak çok yakından görülebilecek düzeye gelir.